Polsat News zatrudnia 400 pracowników i ma 2% udziałów w rynku medialnym. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych stacji informacyjnych obok TVP Info i TVN 24.

Polsat – wiadomości i publicystyka

Kanał emituje klasyczne wiadomości, które są nadawane w formie krótkich serwisów oraz wiadomości, w tym głównego ich wydania „Wydarzenia”. Nie rezygnuje też z programów publicystycznych, do których zapraszani są politycy, a także eksperci i dziennikarze innych gazet oraz stacji telewizyjnych. Regularnie w Polsacie News organizowane są debaty polityczne czy związane ze szczególnie palącym zagadnieniem. Aby programy były lepiej rozplanowane, program Polsat jest podzielony na pasma – poranne, popołudniowe oraz wieczorne. Najpopularniejszymi programami emitowanymi przez stacje są: „Gość Wydarzeń”, główne wydanie wiadomości, jakimi są „Wydarzenia”, „Graffiti”, „Debata Dnia”, „Śniadanie u Rymanowskiego” czy „Punkt Widzenia”.

Czym jest DVB-T?

Aby oglądać Polsat News należy mieć odbiornik telewizyjny wyposażony w DVB-T. Jeśli takiego nie mamy, musimy albo kupić odbiornik DVB-T2-HD do swojego starego telewizora, albo kupić telewizor ze zintegrowanym odbiornikiem DVB-T2-HD. Stosowane dotychczas anteny zwykle mogą być nadal używane. W przypadku innych urządzeń bez zintegrowanego odbiornika antenowego – na przykład notebooków – są kije DVB-T2-HD, które zwykle podłącza się przez USB lub micro-USB. (Do testowania odbiorników obsługujących DVB-T2-HD i do testowania telewizorów ). Wielu nadawców może teraz odbierać tylko w formie zaszyfrowanej. W tym celu widz potrzebuje abonamentu i odbiornika ze wbudowanym dekoderem lub modułem dekodera.

Internet i Polsat News

Ponieważ odkodowanie sygnału Polsatu News jest związane z nadawaniem go w standardzie cyfrowym, to można go też odbierać za pośrednictwem Internetu. Tym samym możliwe jest oglądanie programu telewizyjnego za pomocą smartfona lub przeglądarki internetowej. Aby telewizja mogła być odbierana przez Internet, wymagana jest odpowiednia linia internetowa. Jeśli program telewizyjny jest nadawany w rozdzielczości Full HD, wymagane jest co najmniej 8 Mbit/s. Jeśli chcesz oglądać telewizję i surfować po Internecie na kilku urządzeniach jednocześnie, powinna być dostępna linia internetowa o przepustowości co najmniej 50 Mbit/s.

Do przesyłania strumieniowego telewizji potrzebuję połączenia internetowego od dowolnego dostawcy. Ponadto konieczne jest zarezerwowanie taryfy u dostawcy transmisji strumieniowej telewizji Umowa jest warunkiem koniecznym odbioru programów telewizyjnych (biblioteki mediów, usługi dodatkowe itp.). Aby móc oglądać telewizję przez Internet, potrzebujesz urządzenia z dostępem do Internetu, takiego jak Smart TV lub notebook. Wielu dostawców umożliwia strumieniowe przesyłanie telewizji za pośrednictwem smartfona.