Internet jest dziś wszędzie, ale wybór usługi internetowej może być trudny. Musisz określić dostępność i odpowiednie dopasowanie do prędkości. Jest to o tyle ważne, jeśli Internet jest ci potrzebny, aby oglądać filmy online, gdzie tylko chcesz.  

TV photo

Jakiej prędkości potrzebujesz?

Po pierwsze, musisz wiedzieć, co oznacza prędkość Internetu lub – a dokładniej – przepustowość, abyś mógł wybrać odpowiedni poziom usług. Przepustowość, zwykle mierzona w megabitach na sekundę, to maksymalna szybkość, z jaką można pobierać dane z Internetu na komputer. Im więcej czynności wykonujesz zwykle przy dużej ilości danych i im więcej masz urządzeń na tym samym połączeniu, tym większa przepustowość będzie potrzebna. Ponieważ całkowita przepustowość jest dzielona między wszystkie podłączone urządzenia, to wysokość zależy tu od ich ilości. Gdy już wiesz, jakiej prędkości Internetu potrzebujesz, możesz sprawdzić strony internetowe, aby dowiedzieć się, którzy dostawcy obsługują twój obszar. W większości przypadków będziesz mieć możliwość korzystania z Internetu za pośrednictwem operatora kablowego, operatora telefonicznego lub satelitarnego – a może nawet usługi światłowodowej.

Usługa internetowa od operatora telewizji kablowej prawdopodobnie zapewni najszybsze i najbardziej niezawodne prędkości, choć wiąże się to z wyższą ceną. Internet od firmy telefonicznej za pośrednictwem cyfrowych linii abonenckich, znany jako DSL, jest zwykle tańszy niż kablowy, ale także wolniejszy. Internet satelitarny ma największą dostępność, ale może być drogi i powolny. W zależności od dostępności będziesz musiał wybrać usługę, która pasuje do twojego budżetu, jednocześnie niezawodnie zapewniając pożądaną przepustowość.

Jaką firmę wybrać?

Jeśli chcesz oglądać filmy online, cieszyć się dostępem do Internetu i ogólnie korzystać z telewizji internetowej zamiast być skazanym na ofertę kablówki, to starannie wybierz firmę, która zapewni ci usługę Internetu. Wiele firm oferuje pakiety z różnymi kombinacjami usług telefonicznych, internetowych i telewizyjnych. Zastanów się, zanim zapiszesz się na te oferty hurtowe. Jeśli chcesz oglądać telewizję internetową, to oferta kablówki jest ci zupełnie niepotrzebna. Czy naprawdę potrzebujesz telefonu stacjonarnego? Czy możesz poradzić sobie z transmisją strumieniową telewizji z nowej usługi internetowej, a nie z całym pakietem kablowym? W niektórych sytuacjach usługi pakietowe mogą mieć sens, ale przed podjęciem decyzji należy rozważyć koszty i wartość. Zachowaj ostrożność w stosunku do ogólnej sprzedaży: wiedz dokładnie, czego chcesz, zanim się zarejestrujesz i nie podpisuj nic, dopóki nie przeprowadzisz badań dotyczących „umowy”. Zwróć uwagę na jakość obsługi klienta i przede wszystkim na to, na jak długo podpisujesz umowę. Najkorzystniej jest oczywiście podpisać zobowiązanie na rok. To wystarczający czas, żeby sprawdzić, czy dana usługa jest dla ciebie korzystna i w pełni zaspokaja twoje potrzeby. Upewnij się też, że usługę można przenieść na inny adres, to twoja gwarancja, że w przypadku przeprowadzki – zachowasz przeniesienie usług.