Firma Apple znana jest z produkowania bardzo popularnych smartfonów, ale i laptopów. Kiedy warto zainwestować w MacBooka?

Komu sprawdzi się laptop firmy Apple?

Jak wiadomo, MacBook to spory wydatek, nawet jeśli wybierzemy zupełnie podstawowy model. Jednak taka inwestycja może się bardzo opłacić, a jest kilka ważnych kwestii, które decydują o tym, że laptopy o firmy Apple stały się tak kultowe.

Po pierwsze w porównaniu do klasycznych laptopów z Windowsem, Macbooki są zdecydowanie lżejsze i przede wszystkim głównie dzięki temu sprawdzają się w każdych warunkach. Po drugie naprawdę szybko pracują, a przy okazji bardzo trudno doprowadzić do ich zawieszenia. Kolejna kwestia dotyczy wytrzymałości baterii – praca bez konieczności podłączenia laptopa do prądu jest zdecydowanie dłuższa. Wszystkie wymienione zalety sprawdzą się przede wszystkim u osób, które pracują w różnych miejscach, potrzebują sprzętu lekkiego, mało awaryjnego i z dobrą baterią.

Kiedy nie decydować się na Macbooka?

Oprócz licznych zalet, Macbook ma również wady. Pierwszą, jaka się nasuwa, jest oczywiście cena. Laptopy Apple potrafią być nawet dwa razy droższe niż klasyczne laptopy o tych samych parametrach. Kolejna kwestia dotyczy korzystania z laptopa. Na początku może być ona zdecydowanie utrudniona ze względu na inny układ klawiszy niż ten w większości laptopów. Na nowo nauczyć się też trzeba skrótów klawiszowych. Brakuje również aplikacji, które znamy z Windowsa, chociażby programu Office. Ze względu na liczne różnice i wysoki koszt, warto się zastanowić, czy laptop firmy Apple rzeczywiście jest dobrym wyborem.